אקספרס

אמסטוולה אונדרוסה - יין אורגני AMASTUOLA ONDAROSA

המוצר יחזור למלאי בקרוב
5900 59.00
מחיר ל 100 מ"ל - 7.87 ₪
הגדלת כמות הקטנת כמות

סקירה מהירה

יין רוזה המופק מענבי אייליאניקו, זן המכונה גם "מלך הדרום". זן האייליאניקו יודע לשמר את החומצות גם באקלים חם ובזכות שיטות הגידול האורגניות הוא מקבל את מגוון הארומות של הצמחייה המקומית. הרוזה של אמסטולה הפך לפופולארי מאוד בשוק האמריקאי, לכן מומלץ ליהנות ממנו לפני שייגמר. ליין צבע דובדבן חיוור, ארומות של פטל, לבנדר וטימין, עגול ועסיסי עם סיומת מאוזנת והדרית. מומלץ להגשה בטמפ' 10-13 מעלות לצד מנות הודיות או אסייתיות ועוף בתנור עם תפו"א.

דבר המומחה

האמסטולה אונדרוזה יוצר מענבים שגודלו בכורמות וייננות אורגנית ומחזיק בתווית "Organic Wine by EU regulations" מטעם האיחוד האירופי, המתייחסת לחומרים ידידותיים לסביבה ולאדם, בריאות הקרקע והסביבה הטבעית, דשנים אורגניים ומיחזור.

על הכרמים

גן הכרמים של היקב הוא מודל ייחודי של שורות גליות של כרמים המקרבות את הכרם לשאר הצמחייה המקומית. הכרמים מגודות בשיטות אורגניות ובטרואר יוצא דופן של רמת אמסטולה.

  • דובדבן חיוור
  • פטל, לבנדר וטימין
  • פרי עשיר וחד, במרקם ג'וסי וסיומת מינרלית ארוכה
מאפיינים
שם אמסטוולה אונדרוסה - יין אורגני
סוג משקה יין
כשרות אין
אחוז אלכוהול 13%
נפח הבקבוק 750 מ"ל
סוג יין רוזה
מידת יובש יבש
סגנון היין רוזה, קלאסי ומורכב
גוף קל עד בינוני
יישון בחבית לא
פיקוק שעם
זני ענבים אייליאניקו
מדינת מקור איטליה
אזור פוליה
אפלסיון פוליה- Puglia
יקב אמסטוולה
תווית קיימות יין שיוצר מענבים הגודלו בכורמות וייננות אורגנית- הסמכה מטעם האיחוד האירופי, המתייחסת לחומרים ידידותיים לסביבה ולאדם, בריאות הקרקע והסביבה הטבעית, דשנים אורגניים(קומפוסט לדוגמא) ומיחזור. ביקב מותר להשתמש בשמרי תסיסה אורגניים נקיים מהנדסה גנטית, או שמרים טבעיים מקליפת הענבים. כמות הסולפיטים הכוללת ביין נמוכה יותר, כדי לשמור על המאפיינים הזניים של היין ולשמירה על הצרכן הרגיש לסולפיטים. היקב מגדל מגוון צמחים בין הגפנים כדי להעשיר את סביבת הגפן בחרקים השומרים על איזון טבעי, וכמו-כן הצמחים מוסיפים חומר אורגני לטיוב הקרקע. צורת הנטיעה הגלית מאפשרת חשיפה שלמה של כל הגפנים לקרני השמש ולחורש הטבעי המגן מפני התפרצות מחלות. "Organic Wine by Eu Regulation"
לאתר היקב http://www.amastuola.eu
מידע על היקב

אמסטוולה
"המוזיאון ביקב אמסטוולה מציג ממצאים נדירים על גידול הגפנים באזור פוליה בתקופת יוון הגדולה(Magna Greacia).
רמת אמסטוולה ידועה כאזור מובחר לגידול הזנים המקומיים ובראשם זן הפרימיטיבו המבוקש.
הכרמים נטועים בגובה 217 מטר בנטיעת גלים ייחודית ובתוך שמורת טבע על מנת לחשוף את הגפנים למגוון הביולוגי המקומי, ובכך להבטיח גפנים בריאות וענבים איכותיים.
היקב הוקם על ידי משפחת Montanaro אשר לקחה על עצמה לשחזר את החווה העתיקה באזור פוליה,
ולשמר את הטבע מסביבה תוך השמת שיטות אורגניות וחקלאות מדייקת, עם מיטב טכנולוגיות הייצור.
היקב זכה להכרה בינלאומית על יינותיו המשלבים את מיטב הזנים המקומיים, וקריצה לעולם החדש.
ייננות מתקדמת הובילה את היקב לשימוש מינימאלי בסולפיט במהלך הייצור, מה שמוביל ליינות טהורים עם רמת גופרית דו חמצנית נמוכה מהתקן האורגני.
כך סיכם ג'וזפה מונטנרו, מקים היקב את הפרויקט: ""רציתי ליצור גינת כרמים, אשר תייצג דרך בקבוק יין את ההסטוריה והטבע הייחודי של המקום בו גדלתי.."""

הצעת הגשה יין חברותי לכל ארוחה, ללגום בכל עונות השנה ובמיוחד עם מנות אסייתיות או הודיות, עוף בתנור ותפו"א, וסינטה צרובה.
טמפרטורת הגשה 10-13°
חלון שתיה 3 שנים
כוס רוזה קלאסית
כוס רוזה קלאסית
פוליה
ביקורת גולשים
ביקורות 9