אקספרס

אמסטוולה אונדה דל טמפו - יין אורגני AMASTUOLA ONDA DEL TEMPO

המוצר יחזור למלאי בקרוב
88
8900 89.00
מחיר ל 100 מ"ל - 11.87 ₪
הגדלת כמות הקטנת כמות

סקירה מהירה

בלנד של ענבי אייליאניקו, מרלו, פרימיטיבו וקברנה סוביניון המדגים את החידוש והגיוון של יקב אמסטוולה וניתן לחוש בו את הפראיות של הזנים המקומיים לצד האלגנטיות של הזנים הבורדולזיים. היין עבר יישון של 16 חודשים בחביות בריק צרפתיות כדי לרכך את מרכיבי הבלנד ולהפוך אותו להרמוני. ליין צבע אדום-ארגמן עמוק, ארומות של דומדמניות, שזיף, עץ ארז וקפה קלוי, וגוף מדויק המגליש את הארומות לסיומת ארוכה ומתובלת. מתאים להגשה ליד פלטות בשרים וצ'ילי קון קרנה ומומלץ בכל בר ביתי! 

דבר המומחה

רמת אמסטוולה שבאזור פוליה באיטליה ידועה כאזור מובחר לגידול הזנים המקומיים ובראשם זן הפרימיטיבו המבוקש. אמסטוולה אונדה דל טמפו יוצר מענבים שגודלו בכרמים אורגניים ברמת אמסטוולה והופק מחומרים הידידותיים לסביבה ולאדם, תוך דאגה לסביבת הגידול הטבעי. הודות לכך היין מחזיק בתווית Organic Wine by EU regulations מטעם האיחוד האירופי.

על הכרמים

גן הכרמים של היקב הוא מודל ייחודי של שורות גליות של כרמים המקרבות את הכרם לשאר הצמחייה המקומית. הכרמים מגודות בשיטות אורגניות ובטרואר יוצא דופן של רמת אמסטולה.

  • ארגמן עמוק
  • דמדמניות, שזיף, ארז וקפה קלוי
  • דחוס ואקספרסיבי, במרקם עשיר המגליש לסיומת ארוכה ומתובלנת
מאפיינים
שם אמסטוולה אונדה דל טמפו - יין אורגני
סוג משקה יין
כשרות אין
זני ענבים קברנה סוביניון, מרלו, פרימיטיבו, אייליאניקו
אחוז אלכוהול 14%
נפח הבקבוק 750 מ"ל
סוג יין אדום
מידת יובש יבש
סגנון היין אדום, עשיר ומתובל
גוף מלא
יישון בחבית 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות
פיקוק שעם
מדינת מקור איטליה
אזור פוליה
אפלסיון פוליה- Puglia
יקב אמסטוולה
תווית קיימות יין שיוצר מענבים הגודלו בכורמות וייננות אורגנית- הסמכה מטעם האיחוד האירופי, המתייחסת לחומרים ידידותיים לסביבה ולאדם, בריאות הקרקע והסביבה הטבעית, דשנים אורגניים(קומפוסט לדוגמא) ומיחזור. ביקב מותר להשתמש בשמרי תסיסה אורגניים נקיים מהנדסה גנטית, או שמרים טבעיים מקליפת הענבים. כמות הסולפיטים הכוללת ביין נמוכה יותר, כדי לשמור על המאפיינים הזניים של היין ולשמירה על הצרכן הרגיש לסולפיטים. היקב מגדל מגוון צמחים בין הגפנים כדי להעשיר את סביבת הגפן בחרקים השומרים על איזון טבעי, וכמו-כן הצמחים מוסיפים חומר אורגני לטיוב הקרקע. צורת הנטיעה הגלית מאפשרת חשיפה שלמה של כל הגפנים לקרני השמש ולחורש הטבעי המגן מפני התפרצות מחלות. "Organic Wine by Eu Regulation"
לאתר היקב http://www.amastuola.eu
מידע על היקב

אמסטוולה
"המוזיאון ביקב אמסטוולה מציג ממצאים נדירים על גידול הגפנים באזור פוליה בתקופת יוון הגדולה(Magna Greacia).
רמת אמסטוולה ידועה כאזור מובחר לגידול הזנים המקומיים ובראשם זן הפרימיטיבו המבוקש.
הכרמים נטועים בגובה 217 מטר בנטיעת גלים ייחודית ובתוך שמורת טבע על מנת לחשוף את הגפנים למגוון הביולוגי המקומי, ובכך להבטיח גפנים בריאות וענבים איכותיים.
היקב הוקם על ידי משפחת Montanaro אשר לקחה על עצמה לשחזר את החווה העתיקה באזור פוליה,
ולשמר את הטבע מסביבה תוך השמת שיטות אורגניות וחקלאות מדייקת, עם מיטב טכנולוגיות הייצור.
היקב זכה להכרה בינלאומית על יינותיו המשלבים את מיטב הזנים המקומיים, וקריצה לעולם החדש.
ייננות מתקדמת הובילה את היקב לשימוש מינימאלי בסולפיט במהלך הייצור, מה שמוביל ליינות טהורים עם רמת גופרית דו חמצנית נמוכה מהתקן האורגני.
כך סיכם ג'וזפה מונטנרו, מקים היקב את הפרויקט: ""רציתי ליצור גינת כרמים, אשר תייצג דרך בקבוק יין את ההסטוריה והטבע הייחודי של המקום בו גדלתי.."""

הצעת הגשה יין נפלא לכל בר יין ביתי, ילווה צ'ילי קון-קרנה, פלטת נקניקים ולחמעג'ון כבש
טמפרטורת הגשה 16°-18°
חלון שתיה 8 שנים
כוס אדום עשיר
כוס אדום עשיר
פוליה
ביקורת גולשים
ביקורות 9